Naujienos

2019-09-16

Verslo klasės odos valymas – pajaučiant odos prigimtį

„Tikiuosi, veido odą valote ne mechaniniu būdu“, – grožio srities ekspertai sako šiandien iš klientų šį nuogąstavimą išgirstantys dažnai. Nieko keista, kai skausmingą depiliaciją vašku jau seniai pakeitė lazeriai ir net kai kurios siaubingą baimę keldavusios dantų gydymo procedūros šiandien tapo nejaučiamos. Tebuvo laiko klausimas, kada mechaninis veido odos valymas, kai nešvarumai šalinami juos išspaudžiant rankomis, užleis vietą šiuolaikiškiems metodams, leidžiantiems pasiekti ilgalaikių rezultatų ir nesukeliantiems jokio skausmo.

Inovacijas grožio pasaulyje kuriančios kompanijos žengė žingsnį šalin nuo mechaninio veido odos valymo. Jos įsitikinusios, kad visų pirma tokios procedūros kertasi su odos prigimtimi. Po mechaninio valymo didėja randelių, o kartu su jais ir pigmentinių dėmių tikimybė. Prancūzų kompanijos „Biologique Recherche“ ekspertų centro kosmetologė Gabrielė Dranginytė sako, kad yra tekę matyti ir tokių atvejų, kai dėl specialisto nekompetencijos ar netinkamų higienos sąlygų kabinete, išvalius veido odą atsiranda uždegimas – aknė, kuria klientas prieš tai nesiskundė.

„Dažniausiai tokios procedūros metu valomos odos poros ir vėliau nuraminama oda. Išgaunamas trumpalaikis efektas, tačiau nėra reguliuojamas riebalinių liaukų darbas. O tai būtina siekiant, kad oda gamintų mažiau sebumo, kuris ir teršia poras. Dažnas atvejis, kad po mechaninio odos valymo nepraėjus nė dviems savaitėms, klientas ir vėl mato užsiteršusią odą“, – pasakoja kosmetologė.

Prieš keletą metų kompanija „Biologique Recherche“ lietuviams pasiūlė pažangų sprendimą, kuo keisti mechaninį valymą. Tai procedūra „Remodeling Face“ aparatu. Jį valdantis specialistas priklausomai nuo norimo efekto gali pasirinkti naudoti skirtingas elektros sroves, kuriose ir slypi šio aparato galia. Be to, valant odą su „Remodeling Face“ nelieka randelių, todėl nėra tikimybės, kad atsiras pigmentinių dėmių. Saugiai atliekama procedūra užkerta kelią infekcijų ir užkrėtimų atsiradimui. „Svarbu, kad aparatas padeda reguliuoti odos riebalinių liaukų veiklą. Procedūros metu naudojama kaukė ir elektros srovė vykdo dezinkrustacijos procesą arba, kitaip tariant, visi mūsų odoje esantys nešvarumai priverčiami pasišalinti patys“, – teigia G. Dranginytė.

Viena procedūra – skirtingi poveikiai

Per 45-ias minutes trunkančią procedūrą „Remodeling Face“ aparatu kosmetologas gali dirbti su trejomis srovėmis vienu metu. Tačiau priklausomai nuo to, kokio rezultato siekia, pasirenka, kurią naudos intensyviausiai.

Jeigu jūsų tikslas –  veido odos valymas, tai atlikdamas procedūrą specialistas daugiausiai dirbs su galvanine elektros srove. Ji leidžia išgauti minėtąjį dezinkrustacijos efektą, kai veikiamos riebalinės liaukos ir oda ne tik valoma, bet ir skatinama pati neužsiteršti, o tuo pačiu metu yra ir drėkinama, stangrinama ar skaistinama.

„Atlikdama procedūrą naudoju jonizuotas medžiagas – Biologique Recherche kaukes arba serumus, nes galvaninė elektros srovė pagerina šių medžiagų skvarbą į odą. Priemonės gali būti ne tik valančios, bet ir stipriai drėkinačios, stangrinančios, skaistinančios – atsižvelgiant, kokio papildomo rezultato sieksime“, – pasakoja Šiauliuose dirbanti gydomosios kosmetikos kabineto savininkė Danutė Tomėnė.

Galvaninė srovė taip pat plečia kraujagysles ir tokiu būdu padeda odai apsirūpinti deguonimi taip gerindama ir odos paviršiaus tekstūrą. Dėl to per procedūrą klientas gali jausti šilumą ar nestiprų dilgčiojimą. Kartu su galvanine dirba ir vidutinio dažnio elektros srovė, atsakinga už raumenų darbo stimuliaciją. Tiesa, valant odą stimuliacija vykdoma nežymiai – iš gilesnių odos sluoksnių pakeliamas vanduo. Tai leidžia odai po procedūros atrodyti putlesnei ir gyvybingesnei. Trečioji procedūros metu dirbanti srovė – aukšto dažnio. Ji odai teikia antibakterinį poveikį ir pagerina epidermio atsinaujinimą.

Švytinti veido oda

Gyd. dermatologė Julija Mozūraitienė

Odos valymas – tik viena iš aparato „Remodeling Face“ galimybių. Esant poreikiui, pavyzdžiui, norint koreguoti veido ovalą ar atlikti stangrinimo (angl. lifting) procedūrą, galima koreguoti srovių intensyvumą, užprogramuoti jas didesniam darbui su veido raumenimis. Na, o jei norima jauninančio rezultato, siekiama paskatinti odos ląstelių atsinaujinimą ar tiesiog reikia palepinti odą po intensyvaus saulės sezono, galima darbuotis ir ketvirta elektros srove, kuria atliekama elektroporacijos procedūra.

„Atliekant elektroporaciją odos paviršiuje sukuriamos laikinos poros, pro kurias įsiskverbia Biologique Recherche priemonė „Coctail d‘Actifs Regenerants“ arba kitaip mūsų dar vadinamas mezoterapijos kokteilis. Elektroporacijos srovė padeda pagerinti produkto skvarbą. Tai profesionaliam naudojimui skirta priemonė, kurios sudėtyje yra net 54aktyvieji ingredientai. Jie paskatina ląstelių atsinaujinimą, taip pat prisotina antioksidantais ir vitaminais – tuo, ko trūksta mūsų odai“, – teigia gyd. dermatologė Julija Mozūraitienė.

Tačiau sugrįškime prie veido odos valymo. Kokį poveikį mato klientai po beveik valandą trunkančios procedūros aparatu? Ryškiausi rezultatai – švaresnė, skaistesnė, švytinti ir gyvybingesnė oda. Na, o jei per procedūrą intensyviai dirbo dar ir veido raumenys, tai klientas jaučia, kad oda stangresnė, matyti pakėlimo efektas.

„Procedūrą galima atlikti ne dažniau kaip kartą per savaitę. Kokio dažnio reikia, priklauso nuo odos būklės. Galbūt pakaks veido odos valymą atlikti kartą per mėnesį. Jei procedūra bus atliekama reguliariai, ilgainiui galima džiaugtis švaria, sveika ir švytinčia veido oda. Kartais manęs klausia: kaip matyti, kad oda švyti? Įsivaizduokite, kad mėnesį laiko ilsėjotės nepatirdami jokių rūpesčių – taip atrodo švytinti oda“, – palygina gyd. dermatologė.

Reikalingi ir namų darbai

Kiek ilgai jus džiugins rezultatai, kuriuos pavyko išgauti „Remodeling Face“ aparatu, vėliau priklausys ir nuo odos priežiūros namuose. Labai svarbu, kokias valymo priemones naudojate kasdien. Su Biologique Recherche dirbančios kosmetologės pataria nenaudoti putojančių gelio ir želė pavidalo prausiklių, grūdelių savo sudėtyje turinčių šveitiklių.

„Jie sausina odą ir gali pažeisti apsauginę hidrolipidinę plėvelę. Jei tai nutinka, odos riebalinės liaukos bando gintis ir pradeda gaminti daugiau sebumo, tai dar labiau kemša poras. Galiausiai oda nebesugeba apsiginti nuo bakterijų ir gali kilti uždegimas, o kartu su juo atsirasti aknė“, – odos procesus paaiškina G. Dranginytė.

Tarp gydytojos rekomendacijų – produktai, skatinantys atsisluoksniuoti negyvas odos ląsteles ir greičiau atsikurti naujoms. Klientėms Julija Mozūraitienė rekomenduoja išbandyti losjoną „P50“. Pagal „Biologique Recherche“ filosofiją, visos procedūros grožio salone ir namuose pradedamos nuo šio losjono. Tepti odą „P50“ galima ryte ir vakare. Losjonas padeda pašalinti negyvas ląsteles, tonizuoja ir rūpinasi riebalinių liaukų veikla.

Vėliau, atsižvelgdamas į odos poreikius, specialistas gali parinkti ir kitus kasdienės priežiūros produktus. Pavyzdžiui, „Biologique Recherche“ kaukę „Vivant“, valančią poras ir stangrinančią odą, arba serumą „Complexe Iribiol“, naikinantį įvairios kilmės spuogus, inkštirus ir kamedonus, ar balansuojamąją emulsiją „Emulsion Gel Biosensible S.R.“, kuri mažindama jautrumą reguliuoja odos defektus. Visos šios priemonės net ir namuose leis išgauti veiksmingas ir malonias, verslo klasei prilygstančias odos valymo procedūras.