Naujienos

2018-10-23

BŪK REIKLI SAU

Pasikeitus sezonui, keičiantis orams mūsų oda patiria daugiau išbandymų nei įprastai. Norint turėti gražią, spindinčią ir sveiką odą, turime mokėti atpažinti ženklus, kuriuos ji mums siunčia.

Oda gali būti dehidratuota nepriklausomai nuo amžiaus, odos polinkio į sausumą ar riebumą. Dehidratavimas tai fiziologinė odos būsena, kuri dažniausiai yra laikina. Oda sausėja, nes nesugeba išlaikyti optimalaus drėgmės lygio.

Vienas iš šių ženklų yra odos tempimas tam tikrose veido zonose ir neretai visoje veido srityje. Kodėl taip nutinka? Epidermis yra mūsų barjerinis ir viršutinis odos sluoksnis. Jį dengia hidrolipidinė plėvelė, kuri reguliuoja mūsų odoje vandens kiekį ir neleidžia jam išgaruoti. Oro temperatūrų kaita, saulė, neteisinga priežiūra, stresas ir kiti išoriniai veiksniai pažeidžia hidrolipidinę plėvelę, tuomet mes pradedame jausti nemalonų tempimą, sausėjimą ar kartais net šerpetojimą.

Tempimas nėra vienintelis požymis jog mūsų oda išsausėjusi, kiekvienas mūsų turime unikalią odos struktūrą, kuri labai skirtingai reaguoja į tam tikrus veiksnius, tačiau nuo 25 metų mūsų oda pradeda labai sparčiai sausėti. Dažnai tai gali pasireikšti mažais spuogeliais probleminėse vietose. Tai pastebėję pradedame naudoti priemones prieš spuogus, kurių ingredientai, turintys antibakterinį poveikį, sukelia dar didesnį sausumą, taip mes užsukame nesibaigiantį spuogelių ratą.

Išsausėjimas taip pat yra pagrindinė raukšlių atsiradimo priežastis, nes raginis sluoksnis susispaudžia, leidžiasi žemiau, todėl raukšlės pradeda ryškėti, veidas pilkėja ir praranda švytėjimą.

Visų šių problemų sprendimas – tinkamai pridrėkinta oda tiek iš vidaus, tiek iš išorės. Miego ritmas, sveika mityba ir pakankamas išgeriamo vandens kiekis, tai pagrindiniai akcentai, kuriuos organizmas pateikia jūsų išvaizdai. Pridėkime dar tinkamą priežiūrą ir turėsime spindinčią sveiką odą, sulėtinsime senėjimo procesus, o makiažo pagrindas tepsis tolygiai ir puikiai laikysis dienos metu.